1. Визначення терміну «АСПІРАЦІЯ»
Технологічний процес виробництва зазвичай призводить до виникнення великої кількості пилу, стружки та інших твердих домішок. Це один із факторів значного погіршення умов праці, запилення вузлів промислового обладнання та, відповідно, швидкого його зношення, збільшення ризику вибуху вибухонебезпечного пилу. Для знешкодження запилення та забруднення твердими домішками виробничого простору, було розроблено ряд методів, які отримали загальну назву – АСПІРАЦІЯ.
Отже, аспірація – це локалізація та видалення шкідливих дрібних сухих речовин (пилу, стружки, тирси та ін.) з робочої зони методом засмоктування їх із потоком повітря в аспіраційну систему для запобігання їх подальшого розповсюдження.
2. Аспірація та вентиляція
Відмінність аспірації від вентиляції полягає в тому, що аспіраційні системи працюють переважно на видалення пилових частинок, використовуючи повітря як носій сухих забруднень, а робота вентиляційних систем зосереджена на управлінні потоками повітря для створення комфортних умов у приміщеннях різного призначення та здійснює необхідний повітрообмін для підтримки рівня кисню та видалення використаного повітря.
Разом з тим, використання систем аспірації значно спрощує та полегшує експлуатацію загальнообмінної вентиляційної системи. Якщо вентиляція та аспірація налаштовані технологічно правильно, то вентиляційній системі залишається забезпечувати лише достатній повітрообмін і приміщенні. При цьому витяжні лінії працюють саме так, як це запроектовано, оскільки до уваги зазвичай не приймається наявність сторонніх включень до складу повітря. Проводиться лише часткове коригування обсягу витяжки, що враховує роботу аспірації та видалення пилу.
3. Аспіраційні установки
Аспіраційна установка (аспіраційна система) – це система очищення повітря та відвідних газів, які утворилися під час виробничого процесу. Типова аспіраційна система має наступні складові:
- Пиловий вентилятор або димосос;
- Повітропроводи;
- Укриття в місцях викиду забруднення;
- Очисне обладнання (циклони, скрубери, рукавні та картриджні фільтри та інші.);
- Системи керування та автоматики.
Аспіраційні установки бувають моноблочними та модульними.
4. Моноблочні (мобільні) системи аспірації
Автономні (моноблочні) системи мають просту конструкцію (вентилятор, двигун, контейнер для відходів та ін.), що робить дану установку мобільною та простою в експлуатації. Такі системи зазвичай використовують на невеликих виробничих площах. Одним із видів таких систем є СТРУЖКОПИЛЕСОС.
Стружкопилесос типу СП виробництва ТОВ «Вентиляторний завод «Горизонт» має ряд переваг:
- Простота та надійність конструкції
- Висока якість та надійність складових системи
- Можливість зміни місцезнаходження без конструктивних змін
- Запуск в роботу без попереднього проектування чи інших підготовчих операцій
- Мобільність
- Ціна
- Гарантія від виробника
- Як завод-виробник врахуємо будь-які Ваші побажання щодо змін в конструкції
- Купуючи у ТОВ «Вентиляторний завод «Горизонт», Ви підтримуєте українського виробника.
Ми пропонуємо:
5. Модульні (стаціонарні) системи аспірації
На відміну від мобільних систем, ці системи мають досить складну конструкцію та вимагають складного монтажу. Беручи до уваги тип пилу, особливості виробництва та технологічних операцій, розміри приміщень, кожну установку проектують окремо під потреби замовника. Типова стаціонарна аспіраційна система - це комплекс обладнання (модулів), а саме:
- Локальні точки збору забрудненого повітря;
- Комплект розгалужених повітропроводів;
- Рукавний фільтр або мокрий пиловловлювач;
- Циклон;
- Тягодуттєві вентилятори (в. т. ч. димососи), пилові вентилятори.
Такі системи забезпечують високі продуктивність та ступінь очищення повітря від домішок за умови використання якісних та надійних складових.
Вентиляторний завод «Горизонт» працює на ринку вентиляційного обладнання вже 50 років. Якість та надійність за цей час стали головними принципами на виробництві. Тому наше обладнання вже використовується в різних сферах виробництва товарів та послуг по всій Україні та закордоном. Ми пропонуємо купити наступні складові аспіраційної системи:
Циклони
Димососи
Пиловиві вентилятори
6. Основні вимоги до проектування аспіраційних систем
- Повітропроводи повинні бути прокладені по найкоротшій відстані;
- Місцевих відсмоктувачів в одній установці не має бути більше 6 штук;
- У повітропроводах повинна бути висока швидкість руху повітря для уникнення осаду пилу на стінках.